دلتان می‌خواهد نسخه‌ای نایاب از اولین چاپ هری‌ پاتر و سنگ جادو را بخرید؟
اگر طرفدار دوآتیشه هری‌ پاتر هستید و چهل هزار یورویِ ناقابل هم در جیبتان دارید، سراپا گوش شوید!
نسخه‌ی منحصر به فردی از کتاب اول- هری پاتر و سنگ جادو- متعلق به دوست رولینگ به حراج گذاشته شده که یادداشتی از رولینگ هم در آن هست.
این نسخه یکی از پانصد نسخه‌ی اولین چاپ است، توسط رولینگ امضا و به دوستِ نزدیکش نیرا تقدیم شده. دوستی که رولینگ با او در ایندربرگ آشنا شده و دخترانشان به یک مهد کودک می‌رفتند. فقط تصور کنید!
جدا از یادداشت رولینگ، این ویرایش از کتاب، نویسنده و دارنده حقوق را جوان رولینگ نوشته که بعدها به جی.کی رولینگ تغییر کرد.
و حالا، بعد از بیست سال، این نسخه در مزایده‌ی بونهام لندن فروخته خواهد شد. در حالی که شایعات می‌گویند قیمت پیش‌فرض ِ۴۳۷۵۰ یورویی، ممکن است رکوردها را بشکند.
زمانی که لوک بترهام، مسٸول بخش کتاب حراج بونهام از قدرشناسی و رضایت‌ش نسبت به پیدا کردن کتابی در همچون وضعیت مناسبی می‌کند، حرف‌هایش از سنگینی مسٸولیتی که مالکیت این دارایی ارزشمند به همراه می‌آورد هم حکایت دارد.
“من فکر می‌کنم به حراج گذاشتن همچین کتاب باارزشی بعد از بیست سال نگه‌داری ایده‌ی بزرگی بوده.
این کتاب شرایط حیرت‌انگیزی داره. و با نوشته‌ای که توشه، می‌تونم بگم تعداد کتاب‌های مثل این در بازار خیلی خیلی کمه.”
از از نیرا به جز خواسته‌اش برای فروخته شدن کتاب چیز دیگری نمی‌دانیم، اما لوک بترهام اطلاعات فروش کتاب را در دسترس می‌گذارد. او تاریخ حراج را پانزده نوامبر اعلام کرده است.
“وقتی در سال‌های گذشته کتاب‌ها محبوب و محبوب‌تر شد، رولینگ بیش‌تر و بیش‌تری برای خیریه‌ها کار کرد.اون هزاران کتاب امضا کرد که معنی‌ش اینه که کتاب‌های امضا شده هیچ‌جا خیلی پربها نیستن، اما پیدا کردن کتابی که نسخه‌ی چاپ اول از سال ۱۹۹۷ و با همچین یادداشت تقدیمی باشه، واقعاً خارق‌العاده‌ست”
قابل درک ست که این خبر، موج خوش‌حالی را بین طرف‌داران راه بیندازد. به هر حال، به نظر می‌رسد داشتنِ نسخه‌ی بیست سال پیش با امضا و یادداشت رولینگ، راه فوق‌العاده‌ای برای گرامیداشت بیستمین سالگرد داستان مورد علاقه‌ی ماست، داستان پسری که زنده ماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *