چرا بارتی کراوچ پسر در کتاب جام آتش رمزتازی ساخت که بتوان با استفاده از آن به هاگوارتز بازگشت؟

اخیرا یک پاترهد، تئوری هری پاتری جدید و جالبی ارائه کرده است.
میتوانید این تئوری را به طور خلاصه در ادامه بخوانید.

همانطور که میدانید نحوه ی کار رمزتاز (پورتکی) به این صورت است که با لمس آن به مکان مشخص شده ای منتقل میشوید ولی معمولا اینطور نیست که با لمس دوباره ی رمزتاز به مکان اول برگردید.
در سال چهارم تحصیل هری، مودی چشم باباقوری (که درواقع بارتی کراوچ پسر بود) جام قهرمانی مسابقه سه جادوگر را به رمزتاز تبدیل کرد و مطمئن شد که هری برنده ی مسابقه میشود. رمزتاز قرار بود هری را به قبرستانی منتقل کند که ولدمورت در آنجا انتظارش را میکشید.
هری موفق شد به کمک مادر و پدرش ولدمورت را مدت کوتاهی مشغول نگه دارد و خودش را به رمزتاز برساند و به هاگوارتز برگردد. اما چرا باید بارتی کراوچ رمزتازی میساخت که با لمس آن هری به راحتی بتواند برگردد؟

این تئوری تقریبا از اینجا شروع میشود و ایده ی جالبی را بیان میکند.
شاید ولدمورت و بارتی نقشه ی جامع تری داشتند و هری تنها هدف این بازگشت دوباره ی ارباب تاریکی نبود. احتمالا برنامه ولدمورت بازگشت به هاگوارتز بوده! قرار بود هری در قبرستان کشته شود و بعد خود ولدمورت یا یکی از مرگخوارانش با لمس رمزتاز به هاگوارتز بازگردند. با استفاده از معجون مرکب پیچیده (که بارتی برای عملی کردن نقشه اش یک سال تمام با استفاده از آن خود را به شکل مودی درآورد) یا یک طلسم تغییرشکل درست و حسابی خود را به شکل هری دربیاورند و خود را به دامبلدور برسانند و کلک او را هم بکنند.

2 thoughts on “چرا بارتی کراوچ پسر در کتاب جام آتش رمزتازی ساخت که بتوان با استفاده از آن به هاگوارتز بازگشت؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *