به لطف “فرزند طلسم شده”، “جی کی رولینگ” به لیست پر درآمد ترین نویسنده ها بازگشت!

با اینکه بسیاری از طرفداران از داستان هری پاتر و فرزند نفرین شده نا امید شده اند با این حال ما همگی کتاب نمایشنامه آن را تهیه کردیم بعلاوه اینکه خود نمایش هم فروش زیادی داشته و اینها همگی دست به دست هم دادند تا #رولینگ را با جهشی بلند به رتبه اول پر درآمد ترین نویسنده های لیست “فوربز” (با درآمد سالانه ۹۵ملیون دلار) باز گرداند.
پیش ازین آخرین باری که رولینگ به این خوبی در لیست فوربز عمل کرده بود مربوط به سال ۲۰۰۸ میشد ( سال شروع فروش رسمی هری پاتر و یادگاران مرگ) که در آن سال نه تنها در پر درآمد ترین نویسنده های لیست فوربز اول شده بلکه جزء پر درآمد ترین افراد مشهور دنیا شد آن هم با درآمدی بالغ بر ۳۰۰ ملیون دلار.

بعنوان پرفروش ترین کتاب سال ۲۰۱۶، “فرزند نفرین شده” تنها نیمی از درآمد سالیانه او را تشکیل میدهد،کَما اینکه کمک شایانی به افزایش فروش دوباره دیگر کُتُب هری پاتر کرد. همچنین درآمد کلی اش از دنیای جادوگری پاتر که بنا بر لیست فوربز وی درصد پایین ولی ملیون دلاری از درآمدش را مدیون آن است. “جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها” هم خالی از لطف نبوده و طبق تخمین های آماری درآمدی بیش از ۱۰ ملیون دلار برای رولینگ داشته.

“هِیلی کوچینِلو” تهیه کننده ی مجله ی فوربز گفت که از افزایش ناگهانی و عظیم درآمد رولینگ بسیار شگفت زده شده.
وی افزود که: مگر اینکه به موقع تا لیست سال بعد یک کتاب پرفروش دیگر ننویسد که در این صورت درآمد او به احتمال زیاد دوباره افت خواهد کرد و مقام اول این لیست را از دست میدهد.

همانگونه که پیش تر هم خبرش را گفته بودیم…رولینگ در سال جاری در مقام سوم لیست پر درآمد ترین سلبریتی های فوربز نیز قرار دار که تنها دو موزیسیَن توانستند در لیست درآمد زایی از او پیشی بگیرند.
همانطور که میدانید رولینگ اولین شخصی بود که با نویسندگی میلیاردر شد ولی در سال ۲۰۱۲ به خاطر فعالیت های خیریه گسترده اش لقب میلیاردر را بخشید.

لیست فوربز با استفاده ترکیبی از میزان فروش کتاب، درآمد های تلوزیونی و فیلم، و همچنین اطلاعات متخصصان این صنعت بدست می آید و پوشش دهنده ی درآمد سلبریتی ها از ۱ژانویه ۲۰۱۶ تا ۳۱مِی۲۰۱۷ میباشد که پیش از مالیات و مخارج مدیریتی حساب میگردد.

نویسنده های پر درآمد ۲۰۱۷ لیست فوربز:
۱. جی کی رولینگ ۹۵ملیون دلار
۲. جیمز پَتِرسون ۸۷ ملیون دلار
۳. جِف کینی ۲۱ملیون دلار
۴. دن براون ۲۰ملیون دلار
۵. استفان کینگ ۱۵ملیون دلار
۶. جان گریشام ۱۴ملیون دلار
۷. نورا رابرتز ۱۴ملیون دلار
۸. پائولا هاوکینگز ۱۳ملیون دلار
۹. ای اِل جیمز ۱۱/۵ملیون دلار
۱۰. دَنیل استیل ۱۱ملیون دلار
۱۱. ریک ریوردان ۱۱ملیون دلار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *