چند روز پیش اطلاعاتی درباره فیلم #جانوران_شگفت_انگیز در سایت #پاترمور گذاشته شد که شامل اسامی برخی بازیگران حاضر در این فیلم بود و ذهن بسیاری را مشغول کرد بخصوص درباره ی “سیرک جادویی” که از آن صبحت شده بود.

اما #مینالیما ، طراح گرافیکی فیلم ها، پرینتی از “سیرک آرکانوس” را برای فروش در سایتش گذاشت.

با دیدن این پرینت این نکته به ذهن می آید که آیا سیرک آرکانوس جادوییست یا نه؟

نکته اول: در این پرینت هیچ چیزی مبنی بر وجود جادو در سیرک وجود ندارد و بیشتر به “عجایب انسانی” اشاره دارد اعم از یک هیپنوتیزم کننده، دختر ماری و یک نوزاد دو سر. اینها پدیده های طبیعی در سیرک های اوایل قرن 20میلادی بودند.
ممکن است که دلیل و ریشه ی وجود اینها جادو باشد ولی این فقط میتواند نشان از سیرکی باشد که توسط جادوگران اداره میشود، نه یک سیرک جادویی با مخاطبان جادوگر و با استفاده مستقیم به جادو و موجودات جادویی.

نکته دوم: تاریخ های روی پوستر اواخر ماه نوامبر تا اوایل دسامبر را نشان میدهند که تقریبا همزمان با زمانی است که فیلم اول جانوران شگفت انگیز در آن اتفاق افتاد. پاترمور گفته بود که دومین فیلم در سال 1927 است و چندماه بعد از ماجرای فیلم اول. پوستر سیرک نشان میدهد که سیرک دارد به اروپا میرود و ما میدانیم که نیوت اسکمندر بعد از فیلم اول به لندن رفت و فیلم دوم در لندن پاریس و نیویورک اتفاق خواهد افتاد و این شانس اینکه نیوت در اروپا به سیرک برود را بالا میبرد.

 

نکته سوم: این نکته در سایت مینالیما اتفاق افتاد تصویر این پرینت در بخش “آگهی های خیابانی بی جادو ها” گذاشته شده و تمام پرینت های بخش “مجلات جادویی” واقعا جادوییند و در آنها از کلماتی مانند ساحره، جادو و … استفاده شده است

 

به نظر میرسد برای اطلاعات دقیق درباره سیرک باید تا نوامبر سال 2018 که این فیلم منتشر میشود صبر کنیم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *